„Lato w regionach” w Wiśniowej, Strzyżowie i Tryńczy

W pierwszy weekend lipca na trasie wakacyjnego cyklu Telewizji Rzeszów „Lato w regionach” znajdą się aż trzy przystanki. W sobotę ogólnopolska TVP3 pokaże odcinki nagrane w Wiśniowej i Strzyżowie, a w niedzielę wozy transmisyjne TVP3 Rzeszów staną w Tryńczy, aby nadać relacje „na żywo” z obchodów święta tej gminy. Jak zwykle, nie zabraknie ciekawych miejsc, ludzi z pasją, propozycji aktywnego spędzania czasu i regionalnych przysmaków.

 

W sobotnich odcinkach „Lata w regionach” Telewizja Rzeszów gościć będzie na Pogórzu Strzyżowskim. Prezenterzy zatrzymają się m.in. w parku otaczającym dwór Mycielskich w Wiśniowej. Zaproszeni do rozmowy artyści opowiedzą dlaczego właśnie to miejsce od lat stanowi ulubioną przestrzeń malarzy, fotografików, muzyków i poetów. Bohaterem odcinków z Wiśniowej będzie także Dąb Józef czyli Europejskie Drzewo Roku 2017.

Drugą część wędrówek po Pogórzu Strzyżowskim wypełni sam Strzyżów i jego najbliższe okolice. Widzowie będą mogli zobaczyć tamtejsze muzeum i tunel schronowy pod Żarnowską Górą. Pokazane zostaną także miejsca i pamiątki związane z Wojciechem Weissem, malarzem który rozsławił Ziemię Strzyżowską.

Pogórze Strzyżowskie to także idealne miejsce do rekreacji. Ekipa telewizyjna będzie towarzyszyć kajakarzom w spływie Wisłokiem i oglądać malownicze krajobrazy i przełomy od Wojkówki aż po Strzyżów.

W niedzielę Telewizja Rzeszów odwiedzi Tryńczę, gdzie odbywać się będzie coroczna impreza „Dni Gminy Tryńcza”. Prezenterzy wraz z zaproszonymi gośćmi przekonywać będą, że Tryńcza i okolice to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania wolnych dni. Wśród proponowanych form rekreacji znajdą się spływy kajakowe, trasy rowerowe i nordic walking. Pokazana zostanie także barwna i wciąż żywa kultura tego regionu. W programie wystąpią m.in. Turki czyli wielkanocne straże grobowe. Wizyta „Lata w regionach” w Tryńczy to także okazja do zobaczenia jak wygląda praca nad programem telewizyjnym. Uczestnicy odbywającej się tam imprezy będą mogli przyjrzeć się pracy prezenterów i ekip technicznych, a także odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Odcinki „Lata w regionach” z Wiśniowej i Strzyżowa w sobotę 1 lipca w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55.

Odcinki „na żywo” z Tryńczy w niedzielę 2 lipca w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 13.05, 13.50, 17.30, 18.15 i 19.00.

 

Odcinki „Lata w regionach” będzie można zobaczyć nie tylko na antenie telewizyjnej, ale także na stronie internetowej www.rzeszow.tvp.pl i w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów.