VI Ogólnopolski Spływ Kajakowy WISŁOK 2017

W dniach 21-23 kwietnia 2017 odbył się Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłok 2017, zorganizowany przez Fundację Kajakową Tołhaj GDK oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.  Była to największa do tej pory impreza kajakowa w Dolinie Wisłoka.

W sobotę 22.04.2017 r. podczas pierwszego etapu spływu kajakarze wyruszyli z Wojkówki do Frysztaka. W Wojkówce dokonano oficjalnego otwarcia szklaku wodnego na rzece Wisłok, który powstał przy współpracy Gminy Frysztak, GOSiR Frysztak, Gminy Wiśniowa, OK Wiśniowa, Gminy Wojaszówka, Fundacji Kajakowej Tołhaj GDK zaś kooordynatorami tworzenia szlaku byli Pan Marek Armata i Pan Dawid Marek.

Drugi etap spływu przebiegał przez gminę Wiśniowa. W niedzielę 23.04.2017 r. uczestnicy spływu wypłynęli z Frysztaka do Markuszowej.  Po pokonaniu 11 km kajakarze dobili do przystani w Markuszowej gdzie miało miejsce oficjalne zakończenie spływu,  wręczenie medali i dyplomów oraz nagród. Na uczestników spływu czekały przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wiśniowa oraz ognisko zapalone przez strażaków.

Gminę Wiśniowa reprezentowali Marcin Kut Wójt Gminy Wiśniowa, Łukasz Dziok Przewodniczący Rady Gminy Wiśniowa oraz mieszkańcy gminy.

Obszerną relację z VI Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego WISŁOK 2017  można znaleźć na stronie GOSIR Frysztak: http://www.gosir.frysztak.pl/2017/04/vi-ogolnopolski-spyw-kajakowy-wisok_23.html

oraz iTV Południe:  http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Otwarcie-szlaku-wodnego-na-trasie-Wojkowka-Frysztak-Markuszowa,3996/