Żłobek Samorządowy

W okazałym kompleksie edukacyjno- wychowawczo- sportowym w Wiśniowej przybył kolejny potrzebny obiekt, w którym od trzech miesięcy funkcjonuje Żłobek Samorządowy. W dniu 10.09.2018r. dokonane zostało oficjalne otwarcie i poświęcenie tego miejsca. Inicjatywa powstania tej placówki opiekuńczej wypłynęła od Marcina Kuta- wójta Gminy Wiśniowa. Przy aprobacie Rady Gminy w Wiśniowej i pozyskanym środkom pomocowym udało się odpowiednio zaadoptować pomieszczenia dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Uroczyste przecięcie wstęgi przypadło w udziale: M. Kutowi – wójtowi Gminy, Ryszardowi Strzępkowi – przewodniczącemu Rady Gminy, Romanowi Klockowi- dyrektorowi Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół w Wiśniowej, Beacie Włodyce- dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wiśniowej, Monice Bożek- dyrektor Żłobka Samorządowego, Joannie Mularskiej- przedstawicielce rodziców dzieci ze żłobka. Poświęcenia dokonał ks. Jarosław Stefański- katecheta z Parafii NMP Królowej Świata w Wiśniowej. Dyrektor M. Bożek przedstawiła historię powstania Żłobka Samorządowego w Wiśniowej, po czym nastąpiła „spontaniczna” część artystyczna ze śpiewami, tańcami i pląsami w wykonaniu dzieci, ich rodziców i pań opiekunek. Następnie  odbyło się pasowanie na  „żłobkowicza” z dyplomami i prezentami. Wiele serdeczności i podziękowań otrzymali Ci wszyscy, którzy pracowali, angażowali się i wspierali powstanie Żłobka Samorządowego w Wiśniowej.

Do placówki uczęszcza 22 dzieci w wieku od roku do trzech lat. W żłobku znajdują się dwie sale zabaw. Sala pierwsza „Motylki” przeznaczona dla dzieci od roku do dwóch lat, natomiast w drugiej sali „Pszczółek” bawią się dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Na zewnątrz znajduje się odgrodzony  plac zabaw z wieloma atrakcjami i bezpieczną nawierzchnią.  Obok budynku jest przestronny parking . Całe miejsce jest wydzielone z placu szkolnego i ogrodzone. Łączne koszty tej inwestycji to ponad 600.000 zł., z czego prawie 400.000 zł., z programu „Maluch plus 2018”.

 

Tekst i zdjęcia Grzegorz Tomaszewski.

 

 

Więcej zdjęć na stronie Ośrodka Kultury w Wiśniowej: http://okwisniowa.pl/galeria/895/index.html

Relacja w Internetowej Telewizji Południe: http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Uroczyste-otwarcie-Samorzadowego-Zlobka-w-Wisniowej,5245/