Kamienny jubileusz Wisłoka Wiśniowa

DSC_5600 W dniu 13 lipca 2016 roku na stadionie sportowym w Wiśniowej odbyły się uroczyste obchody 70-lecia istnienia i działalności Ludowego Klubu Sportowego Wisłok Wiśniowa.
Wydarzenie rozpoczęło się od towarzyskiego meczu pomiędzy drużyną Jubilatów a zespołem prezesa klubu Eugeniusza Niemca. Tuż po meczu nastąpiła część oficjalna spotkania. Przywitano zaproszonych gości: przedstawicieli Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: wiceprezesa Wiesława Ladę, Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Rzeszowie, członka Zarządu Podkarpackiego ZPN Tadeusza Kulika, przewodniczącego Komisji Odznaczeń Bogusława Szczurka, Przewodniczącego Komisji Dyscypliny Podokręgu Rzeszów Antoniego Mularza oraz przedstawicieli Samorządu Gminy Wiśniowa – wójta Marcina Kuta, przewodniczącego Rady Gminy Łukasza Dzioka, radnych i sołtysów z terenu Gminy Wiśniowa oraz wszystkich zaproszonych gości: działaczy klubu, partnerów, sponsorów, sympatyków, zawodników, trenerów oraz prezesów- byłych i obecnych.

Następnie przystąpiono do wręczenia Odznak „Zasłużonych dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej”, Honorowych Odznak Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz brązowej odznaki „Za zasługi dla Sportu” Ministra Sportu i Turystyki. Poniżej lista wszystkich uhonorowanych.

  • Brązowa: Sławomir Boruta, Marcin Kut, Władysław Pietruszka, Dawid Rusyn, Marcin Salamon, Małgorzata Stolarska, Paweł Szymański, Elżbieta Zimny;
  • Srebrna: Wiesław Bieleń, Mirosław Iwanowski, Włodzimierz Pietryka, Grzegorz Salamon, Adam Zieliński;
  • Złota: Roman Gruszczyński, Tadeusz Przywara;
  • Honorowa: Roman Leśniak, Antoni Babicz, Władysław Salamon;
  • PZPN: Lucyna Niemiec-brązowa; Zbigniew Gruszczyński- srebrna
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki brązowa– Eugeniusz Niemiec.

Odznaczenia wręczali: Wiesław Lada oraz Tadeusz Kulik. Do gratulacji i podziękowań dołączył się wójt Marcin Kut oraz Przewodniczący Rady Gminy Łukasz Dziok, którzy w imieniu Samorządu Gminy Wiśniowa wręczyli pamiątkowy puchar dla klubu. Również Roman Leśniak- były trener i zawodnik klubu, który w latach 80. poprowadził drużynę do ligi okręgowej, podziękował za wszystkie lata współpracy, z sentymentem wspominając czasy działania w Wiśniowej. Do sentymentalnej podróży dołączyli również: Grzegorz Salamon, Zbigniew Gruszczyński oraz Paweł Szymański, którzy podkreślali rolę działaczy, trenerów, prezesów, zawodników, wyszczególniając nazwiska tych, z którymi przyszło im pracować osobiście. Wspomnieli także osoby już nieżyjące, które wniosły ogromny wkład w rozwój klubu. Nie sposób jednak wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesów LKS Wisłok Wiśniowa, służyli pomocą merytoryczną lub finansową, poświęcali czas i energię, by klub mógł dotrwać do 70 roku swego istnienia z drużyną seniorów w IV lidze. Pamiętamy natomiast o nich i jesteśmy wdzięczni. Na koniec prezes Eugeniusz Niemiec wraz z wójtem Marcinem Kutem wręczyli jeszcze statuetki z podziękowaniami dla sponsorów klubu. Kiedy na stołach pojawił się obiad, na boisku odbywał się konkurs rzutów karnych, popularny po EURO 2016. Wspomnieniom nie było końca: kto nie strzelił sam na sam i w jakim meczu, dlaczego kumpel nie wystąpił w ważnym spotkaniu… Była mowa o jubileuszach i o piłkarskich kibicach płci pięknej, o ciężkich powrotach po zwycięskich meczach.

 

Tekst: Anka Szymańska-Czaja;

Fotografie: Bogusław Szczurek.