Inauguracja 15 edycji Święta Drzewa Klubu Gaja w Warszawie z udziałem delegacji z Powiatu Strzyżowskiego, Nadleśnictwa Strzyżów , Gminy Wiśniowa i Fundacji Cherry Home

W dniu 10 października na Polu Mokotowskim w Warszawie Jan Stodolak, wicestarosta strzyżowski wraz z aktorem i ambasadorem drzew – Bartłomiejem Topą posadzili jabłonki w ramach ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, organizowanej od 15 lat przez Klub Gaja.  http://www.klubgaja.pl/o-nas

Natomiast w Bibliotece Narodowej odbył się finał konkursów Święta Drzewa oraz rozdanie nagród tegorocznym laureatom (m.in. Nagrody Pegaza, Certyfikaty dla Partnerów, Drzewo Roku, ekologiczne inicjatywy).

Wśród zaproszonych gości znalazła się nasza delegacja z dębem „Józefem” na czele, który miał pokazać, że szansa na zwycięstwo w Europejskim Konkursie jest realna i pierwsze miejsce jest do zdobycia! Zaprezentowaliśmy w krótkim filmiku przygotowanym przez Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej  historię drzewa, przygotowania do konkursu na szczeblu krajowym i europejskim oraz wydarzenia kulturalno-sportowe, które odbyły się już w tym roku, podsumowując w ten sposób zwycięski dla nas 2017 rok oraz zachęcając do głosowania na polską kandydatkę topolę „Helenę” z Helu w edycji europejskiej w 2018 r.
Gratulujemy Klubowi Gaja z Jackiem Bożkiem i Jolą Migdał na czele wspaniałej inicjatywy oraz aktywnej działalności na rzecz ochrony środowiska. Słowa podziękowania kierujemy w stronę wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu dębu „Józef”.
Zapraszamy do Wiśniowej i okolic!