Jazz i Fotografia w Ośrodku Kultury w Wiśniowej

W piątkowy wieczór, 28 października 2016 r. w sali Ośrodka Kultury w Wiśniowej publiczność miała okazję posłuchać koncertu jazzowego oraz obejrzeć wystawę fotograficzną z możliwością głosowania na najlepsze zdjęcia.
A wszystko, w ramach II Podkarpackiej Jesieni Jazzowej oraz konkursu „Magia Odkrywania Gminy Wiśniowa przez Obiektyw”.

Do jesiennych spotkań jazzowych, odbywających się w różnych centrach i domach kultury w całym województwie podkarpackim, po raz drugi dołączyła także placówka z Wiśniowej. Jest to inicjatywa koordynowana i wspierana merytorycznie przez pomysłodawcę oraz kontynuatora czwartków jazzowych w rzeszowskiej Bohemie – Wojewódzki Dom Kultury. Podkarpacka Jesień Jazzowa to muzyczne wydarzenia, które promują jazz, a przy okazji mniejsze instytucje kultury.
Taki był również zamysł Ośrodka z Wiśniowej: z jednej strony, by popularyzować jazzowych artystów, urozmaicając i wzbogacając tym samym ofertę imprez, z drugiej, by promować OK. na podkarpackim rynku kulturalnych propozycji.
Na wiśniowskiej scenie wystąpili znani wykonawcy: zespół Iwo Dixie Jazz Band z tradycyjnymi aranżacjami swingowymi oraz gościnie Michał Szuba z gitarową muzyką flamenco.
Jednak koncert jazzowy nie był jedyną dziedziną sztuki, z którą zebrani goście mogli obcować. Do muzyki dołączyła fotografia.

Na piątkowym spotkaniu zostały zaprezentowane zdjęcia wykonane podczas plenerów fotograficznych, które odbyły się w dniach 29-31 lipca br. Równocześnie, członkowie>Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego oraz lokalni fotografowie zgłosili po 5 własnych prac do wystawy i konkursu „Magia Odkrywania Gminy Wiśniowa przez Obiektyw”. Najlepsze zdjęcia wybrała obecna podczas wystawy publiczność, a równorzędne nagrody finansowe o wartości 500 zł ufundowali: Marek Jastrzębski-
Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Marcin Kut – Wójt Gminy Wiśniowa oraz Władysław Salamon – Dyrektor Ośrodka Kultury w Wiśniowej.

Zwycięzcami zostali: Agnieszka Szafirska, Robert Jurasz oraz Grzegorz Tomaszewski.

 

dsc_0544Zespół Iwo Dixie Jazz Band

dsc_0604gościnny występ Michała Szuby

dsc_0559Wręczenie dyplomów za udział w plenerach fotograficznych

Gmina Wiśniowa jest przyjaznym miejscem zarówno dla turystów jak i artystów,przykładem czego było ostatnie spotkanie. Znajdziemy w niej urozmaicone wiejskie krajobrazy z rozciągającym się pasmem Pogórza, punkty widokowe, ścieżki rowerowe i piesze szlaki, odczujemy czyste powietrze i rozwój.
Nasza gmina stawia także na kulturę – to przestrzeń dla artystów, gdyż obok plenerów fotograficznych, mamy do zaoferowania te muzyczne oraz malarskie „Wiśniowa pachnąca malarstwem”, nie wspominając o poezji „Wiśniowa z poezja w tle”. A łącząc różne dziedziny sztuki, które znajdują w gminie Wiśniowa swój dom, wzbogacamy ofertę kulturalną i przy okazji – samych siebie.

Galeria zdjęć

A. Szymańska – Czaja