Wernisaż wystawy autorskiej „Nauczyciel i Uczniowie” Dorota Magryś

W dniu 31 marca 2017 r. w Ośrodku Kultury w Wiśniowej odbył się wernisaż wystawy autorskiej Doroty Magryś „Nauczyciel i Uczniowie”, która jest podsumowaniem dorobku 9 – letnich plenerów malarskich z udziałem uczniów i absolwentów Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej.
Plenery dla młodzieży odbywają się w okresie wakacyjnym, równolegle do plenerów malarskich „Wiśniowa pachnąca malarstwem” zainicjowanych przez Towarzystwo im. Zygmunta Mycielskiego, jako „reaktywacja”, kontynuacja tradycji artystycznych Wiśniowej z okresu międzywojnia.
Natomiast pomysłodawcą plenerów uczniowskich jest Marcin Kut, wójt Gminy Wiśniowa, który mocno wspiera działalność artystyczną i Sztukę.
Wystawa Doroty Magryś z Kożuchowa oraz jej uczniów jest nie tylko podsumowaniem dotychczasowej pracy, ale jednocześnie zaproszeniem do nadchodzących plenerów malarskich, które zawsze odbywają się w okresie letnim, a wernisaż prac poplenerowych ma swoje stałe miejsce w budynku gimnazjalnym w Wiśniowej. Tam również można podziwiać obrazy z wcześniejszych plenerów, w których udział biorą znani artyści z całej Polski, także ze Słowacji, Ukrainy.
W Gminie Wiśniowa, nie tylko dzięki tradycji, ale i z racji organizowanych wydarzeń, takich jak ostatnia wystawa, można wyczuć twórczego ducha. Artystów u nas wielu, a i klimat sprzyja tworzeniu.

Zapraszamy do naszej gminy i okolic – tu znajdziemy przestrzeń otwartą dla artystów!

http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Wernisaz-wystawy-Nauczyciel-i-uczniowie-w-Wisniowej,3954/