Debata mieszkańców Gminy Wiśniowa

Gmina Wiśniowa wraz z Fundacją Rozwoju „Dobre Życie” i Fundacją im. Jana Grudysza zorganizowały otwarte spotkanie i debatę mieszkańców Gminy Wiśniowa w dniu 5 grudnia 2017 r.
w Ośrodku Kultury w Wiśniowej.

Spotkanie było jednocześnie podsumowaniem projektu “Aktywni lokalnie”, w którym młodzież we współpracy z mieszkańcami, Ośrodkiem Kultury, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich oraz trenerkami, tutorkami i artystami z Fundacją Rozwoju „Dobre Życie” i Fundacją im. Jana Grudysza stworzyli układ taneczny i dwa filmy o lokalnych legendach.
Układ taneczny został zaprezentowany przez grupę „Cherry Cha Cha” podczas wrześniowego pożegnania lata w Wiśniowej. Tutaj również relacja: https://www.youtube.com/watch?time_continue=518&v=NBvGWGu-Gio

Natomiast filmy przedstawiające legendę o św. Dorocie z Kozłówka oraz o powstaniu pałacu w Wiśniowej zostały zrealizowane przez grupę „Wiśniowe marzenie” z udziałem mieszkańców Gminy Wiśniowa.

Film o św. Dorocie: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=6stYWERtznM

Film o pałacu w Wiśniowej: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=cXX5eqSqCME

Debata społeczna i co dalej?
Podczas grudniowej otwartej debaty mieszkańcy mieli okazję porozmawiać na ważne dla nich tematy, m.in.: jak promować gminę Wiśniowa na zewnątrz, rozwój turystyki, rolnictwa i działalności gospodarczej, przyszłości dzieci, młodzieży i seniorów w gminie, rola ośrodków kultury.
Wszystkie pomysły, sugestie zostały zapisane na arkuszach papieru; niebawem powstanie raport z debaty. Jednak, aby pomysły miały większą szansę na realizację, ważne jest zaangażowanie mieszkańców gminy, jak podkreślił wójt Marcin Kut. Niezbędna jest diagnoza potrzeb, stąd właśnie debaty społeczne, otwarte spotkania, podczas których można zgłaszać uwagi czy wypowiedzieć się publicznie na istotne zagadnienia.

relacja fotograficzna z debaty: http://okwisniowa.pl/galeria/819/index.html

 

Na koniec spotkania wójt wręczył wszystkim uczestnikom kalendarze turystyczne na 2018 rok oraz pogratulował młodzieży i zespołowi Fundacji „Dobre Życie” wspaniałej inicjatywy.