„Lato w regionach” zawita do trzech podkarpackich gmin

Anna Sabat - Pezdan i Marcin Pawlak prowadzący Lato w regionachW ostatni weekend lipca w ramach cyklu „Lato w regionach” Telewizja Rzeszów zabierze widzów z całej Polski na kolejna wycieczkę po Podkarpaciu. W sobotę będzie można poznać atrakcje gmin Frysztak i Wiśniowa położonych w dolinie Wisłoka na pograniczu Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego . W niedzielę wozy transmisyjne staną w Posadzie Zarszyńskiej, gdzie odbywać się będą Beskidzkie Spotkania Lokalnych Grup Działania.

W odcinkach poświęconym gminom Frysztak i Wiśniowa będzie można zobaczyć walory turystyczne, osobliwości kulturowe i historyczne tych okolic. Ekipa TVP3 Rzeszów odwiedzi m.in. najdłuższy na świecie schron kolejowy znajdujący się we wsi Stępina oraz piękne drewniane kościoły w Gogołowie i Lubli. Wyprawa do Wiśniowej pozwoli odpowiedzieć na pytanie dlaczego te okolice stanowią ulubioną przestrzeń malarzy, fotografików, muzyków i poetów. Założeniem wizyty będzie także zaprezentowanie widzom wciąż obecnych wśród mieszkańców gminy tradycji rękodzielniczych i kulinarnych.

 

Niewielu turystów wybierających się w Beskidy czy Bieszczady zdaje sobie sprawę, że na trasie wiodącej na południe znajdują się tak piękne, ciekawe historycznie i kulturowo miejsca jak Wiśniowa czy Frysztak. Chcemy przekonać naszych widzów do ich odwiedzania i zatrzymania się tu na dłużej lub choćby w przerwie dłuższej podróży – mówi Jacek Tutak współautor programu „Lato w regionach”

 

Po sobotniej wędrówce okolicami Frysztaka i Wiśniowej „Lato w regionach” przeniesie się do położonej na pograniczu Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko – Sanockich gminy Zarszyn. W czasie wizyty pokazane zostaną nie tylko atrakcje odbywającej się w tym dniu imprezy, ale także warte poznania miejsca takie jak rynek w Jaćmierzu czy stadnina koni huculskich w Odrzechowej. Prezenterzy i zaproszeni goście będą zachęcać widzów do przemierzania przebiegającego przez tę gminę polsko-słowackiego szlaku konno-taborowego.

 

Podczas relacji spotkamy się z ciekawymi ludźmi i poznamy ich pasje. Zobaczymy jak wiele dobrego czynią dla lokalnej społeczności. Będziemy m.in. u miejscowych artystów i pokażemy ich galerie. – mówi Marcin Pawlak, autor i prezenter programu „Lato w regionach”.

 

Relacje z Frysztaka i Wiśniowej w TVP3 w sobotę, 30 lipca o godz. 12:35, 13:20, 15:00, 16:30, 17:15 18:15, 20:30 i 20:50.

 

Relacje z Zarszyna i okolic w niedzielę, 31 lipca o godz. 9:45, 11:50, 12:40, 17:30, 18:15 i 20:30

 

Programy z cyklu „Lato w regionach” z Frysztaka, Wiśniowej i Zarszyna można będzie obejrzeć również na Platformie Hybrydowej TVP, na stronie www.rzeszow.tvp.pl oraz w serwisach społecznościowych.

 

image001

Fot. Jacek Szarek

Zapowiedź:  https://www.facebook.com/tvp.rzeszow/videos/531529620378802/